bajki edukacyjne

Edukacyjne bajki dla dzieci – dlaczego warto i które wybrać?

Rodzice za każdym razem chcą by ich pociecha otrzymała odpowiednie wsparcie na każdym etapie swojego rozwoju. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgają oni po różnorodne pomoce. Z pewnością młodzi rodzice przeglądają również z zapałem wiele stron i portali parentingowych. To właśnie z nich można czerpać najwięcej informacji, a także i inspiracji. Bardzo często można spotkać się tam z opinią, że rodzice powinni oglądać razem z pociechami bajki edukacyjne. Czy zatem rzeczywiście warto to robić, a także jakie bajki edukacyjne warto wybrać?

Czy warto oglądać z dziećmi bajki edukacyjne?

Wiele mówi się o tym, że filmy i seriale spełniają w naszym życiu ogromną rolę. Odnosi się to zarówno do nas- dorosłych, ale także i do naszych pociech. Często oddajemy się seansowi różnego rodzaju filmów, gdyż chcemy wczuć się w sytuację bohaterów i przenieść się na chwilę do innego świata. Okazuje się, że dzieci mają podobne potrzeby poznawcze. Bajki edukacyjne dla pociech zostały zaprojektowane w taki sposób, by wspierać ich rozwój intelektualny i rozwijać ich kreatywność. Co więcej, dzięki temu, że traktują one o konkretnym problemie, a także pokazują jego ewentualne rozwiązanie, pozwalają odnaleźć dziecku cząstkę siebie i w pewien sposób utożsamić się także z bohaterami. Nie trzeba tłumaczyć, że tego typu bajki edukacyjne dla najmłodszych nauczą ich radzenia sobie z przeciwnościami losu, a także wiary i wytrwałości. Jeśli więc rodzice w dalszym ciągu zastanawiają się, czy warto oglądać z pociechami bajki edukacyjne, to odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście, że warto! Rodzice w tym momencie, raczej powinni zastanawiać się nad konkretnymi tytułami.

Jakie są polecane bajki edukacyjne dla dzieci?

Nie da się ukryć, że z dnia na dzień bajki edukacyjne cieszą się coraz to większą popularnością. Rodzice zaczęli bowiem dostrzegać to, jak pozytywny wpływ mają one na rozwój dziecka i jak bardzo wspierają jego kreatywność. Wobec tego z pewnością trzeba poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednie tytuły takich bajek. Oto klika niezwykle znanych i szeroko rekomendowanych bajek edukacyjnych dla dzieci:

  1. Detektyw Łodyga– to niezwykle inspirująca bajka edukacyjna dla dzieci. Można ją zaliczyć do najbardziej znanych bajek dla maluchów, jakie tylko są dostępne w telewizji. Bohaterem bajki jest tytułowy Detektyw Łodyga, który podpowiada maluchom, w jaki sposób mogą one rozwiązywać problemy dnia codziennego.
  2. Było sobie życie– to niezwykle interesująca bajka edukacyjna dla dzieci, która ma ogromną wartość. Poniekąd można ją uznać za idealną odpowiedź na potrzeby poznawcze dziecka. Bajka ta w sposób przystępny i ciekawy pokazuje jak funkcjonuje ludzki organizm i jakie występują w nim zależności.
  3. Umizoomi– to dość kreatywna bajka edukacyjna, jednak z całą pewnością warto ją zaproponować do obejrzenia maluchom. W tej bajce grupa niezwykle sympatycznych przyjaciół pomaga opanować naszemu dziecku pierwsze literki, cyferki, a także uczy go rozpoznawania kształtów. Wobec tego dziecko łączy naukę z rozrywką.

Dodaj komentarz