OpinieW dniu 4 kwietnia 2017 r. odbyła się nietypowa lekcja matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjnych.

Korzystając z komunikatora internetowego Skype lekcję na odległość poprowadził pan Ireneusz Czyżewski, który jest trenerem szybkiego czytania oraz skutecznych metod uczenia się (prowadzi w tym zakresie kursy dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz firm).

Lekcja była bardzo różnorodna, a Prowadzący co chwila zaskakiwał uczniów coraz to nowymi pomysłami. Dzieci miały okazję m.in. poznać inną metodę nauki tabliczki mnożenia, podziwiać niesamowite sztuczki z użyciem kart i razem z nauczycielem odpowiadać na intrygujące zagadki logiczno – matematyczne. Uczniowie dowiedzieli się jak szybko można się czegoś nauczyć, korzystając ze skojarzeń liczbowych i przyciągających uwagę historyjek.

Jestem pewna, że po dzisiejszej lekcji wszyscy uczniowie doskonale wiedzą jak nazywa się pięć największych krajów w Europie i którym krajem w tej klasyfikacji jest Polska.
W podsumowaniu zajęć cała klasa zgodnie stwierdziła, że lekcja była dla nich niezwykle ciekawa i wiele się dzięki niej nauczyli.

Dziękuję serdecznie Panu Ireneuszowi Czyżewskiemu w imieniu uczniów klasy 4a i swoim!

Paulina Maciejska

http://www.zespol-szkol-bieliny.pl/podstawowa/index.php?id=27&id_sub=291


Rawa Mazowiecka, 26.07.2017

Nauka z Panem Ireneuszem to wielka przyjemność. Na kurs zapisałem się z chęcią przyspieszenia tempa czytania. Przy okazji Pan Irek nauczył mnie kilku technik szybkiego uczenia się. Wszystko przeprowadzone w super miłej atmosferze. Czas leciał zbyt szybko. Dzięki niemu poznałem i wykorzystuję niekonwencjonalne metody nauki i zapamiętywania, które chciałbym znać o wiele wcześniej ! Oczywiście mój cel czyli wzrost tempa czytania ze zrozumieniem również został zrealizowany i to do rozmiarów jakich sobie nawet nie wyobrażałem. Pan Irek jest osobą jak najbardziej kompetentną i stworzoną do przekazywania wiedzy innym. Najbardziej uderzyło mnie to, że nie poprzestawał na zwykłym przeprowadzeniu „lekcji” ale również motywował mnie i cały czas zachęcał do rozwijania potencjału! Zdobytą wiedzę już zacząłem wykorzystywać w swojej pracy zarządzając ludźmi oraz szkoląc dzieci i młodzież w klubie sportowym.
To była świetna nauka !

Pozdrawiam i dziękuję,
Emil Zając


Ząbkowice Śl. 17.08.2017

Dzisiaj ukończyłam kurs szybkiego czytania TUBAJ. Techniki, które są zawarte w programie wykraczają znacznie poza założenia jakie obrałam sobie przed rozpoczęciem kursu. Poza zwiększeniem tempa czytania szczególnie jestem zadowolona z metod doskonalenia pamięci, zwłaszcza że pan Ireneusz nie ogranicza się tylko do przekazywania wiedzy bezpośrednio kursantowi ale nie szczędzi czasu na wskazówki odnośnie ułatwienia nauki dzieciom i wykorzystania nowej wiedzy w praktyce.

Lekcje prowadzone przez Skype to bardzo wygodna forma dla osoby mającej niewielką ilość czasu. Sprawdziła się w moim przypadku w 100%.

Serdecznie dziękuję Ci Irek za zaangażowanie, cierpliwość i zawsze pogodny nastrój. Nauka z Tobą to wielka przyjemność i świetna zabawa. 🙂

Anna Dobosz


Nietuzinkowe i zaskakujące podejście do nauczania, niekonwencjonalne metody, które „odczarowują” trudne i często niezbyt lubiane przez dzieci zagadnienia z wielu dziedzin. Pan Ireneusz udowadnia, że nauka może stać się piękną przygodą i ciekawym doświadczeniem niekoniecznie kojarzonym z długimi godzinami spędzanymi nad książką. To na pewno ciekawa alternatywa dla młodego człowieka.

Tata Robert z Maćkiem