Te sposoby na naukę angielskiego u dzieci naprawdę działają

Dzieci w szybki sposób potrafią przyswoić wiele rzeczy. Zarówno nowe sporty, jak i nauka matematyki czy innych dziedzin przychodzi im z większą łatwością niż dorosłym. To samo tyczy się języków obcych, im wcześniej pociecha zacznie oswajać się z angielskim, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości zyska w nim biegłość. Jeśli już teraz chcesz pracować nad jego komunikacją po angielsku zadbaj o to, aby jednakowo w domu oraz poza nim miało możliwość nauki na najlepszym poziomie.

Rozrywka po angielsku

To co możesz robić razem ze swoim dzieckiem to motywować go poprzez wspólną naukę. Zarówno na platformach streamingowych, jak i w popularnym serwisie YouTube masz do wyboru wiele ciekawych i interesujących bajek oraz krótkich filmików do nauki angielskiego. Wybierz takie, które będą najbardziej interesujące ze względu na wiek czy zainteresowania. Gdy Twoja pociecha ma ulubioną bajkę, która jest dostępna również w wersji anglojęzycznej to świetny sposób na odświeżenie sobie jej treści, ale w innym języku. Fabuła będzie znana, więc samo przyswajanie słówek i zrozumienie tego co się dzieje na ekranie powinno być bardziej przystępne. Ta metoda świetnie sprawdzi się u dzieci w wieku szkolnym. Dla nieco młodszych lepsze mogą okazać się piosenki, które dadzą możliwość osłuchania się z angielskim. Równie przydatne na każdym etapie będą gry planszowe czy te w mobilnej wersji. Na początek zacznij od wersji obrazkowych skupiających się np. na kolorach, zwierzętach lub owocach, w przypadku kiedy Twoje dziecko jest wzrokowcem szybciej zapamięta słownictwo w ten sposób.

Kursy stacjonarne lub online

Ważne jest również, aby jak najwcześniej rozpocząć naukę angielskiego opartą na komunikowaniu się. Kursy językowe stacjonarnie lub online dobrze uzupełnią naukę w szkole, która może być często niewystarczająca do poprawnego opanowania gramatyki i słownictwa. Zajęcia stacjonarne to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników i przyswajanie materiału poprzez zabawy, a także ćwiczenia ruchowe oraz kreatywne. Lektor na pewno zaproponuje wiele ciekawych metod na zapamiętanie słówek czy późniejszych konstrukcji gramatycznych. Nauczy również poprawnej wymowy od samego początku. W przypadku, gdy jesteś zabieganym rodzicem lub dobre szkoły językowe są znacznie oddalone od waszego miejsca zamieszkania, warto rozważyć zajęcia online. Tutaj do wyboru są opcje zarówno grupowe, jak i indywidualne. Lekcje prowadzone przez internet będą odpowiednie dla dzieci nieco starszych, najlepiej w wieku szkolnym, tak aby podstawowa obsługa komputera nie sprawiła im trudności. Program kursów online powinien opierać się głównie na wykorzystaniu wielu ciekawych narzędzi internetowych. Wiele szkół uczących w ten sposób ma dedykowane platformy z interaktywnymi ćwiczeniami lub po prostu posługuje się do tego zewnętrznymi serwisami. Pociecha będzie mogła spędzać czas przed komputerem w produktywny sposób, a przy okazji dowie się, jak wykorzystać internet nie tylko do rozrywki, ale również do efektywnej nauki.

Dodaj komentarz